Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klanlar oynamak için kurallar
#1
Kurallar

§1) Genel Kurallar

- Klanlar oynayan her oyuncu, Oyun Kurallarını kabul etmiş olur. - Klanlar Operatörleri, kural ihlali yapan hesapları cezalandırmakla yükümlüdür. - Oyun Yönetiminin (Oyun Operatör ve Oyun Admin) tüm talep ve talimatlarına uymak zorunludur. - İstek ve talimatlara uymayan kişilere karşı ceza yolu açıktır. - Operatörlerin baslıca görevi kural ihlali yaparak haksiz avantaj sağlayan hesapların takibini yapmaktır. Herhangi bir işleminizin kurala uygunluğundan şüphe duyarsanız Destek Ekibine ticket yoluyla konuyu iletebilirsiniz. - GIS ve Oyun Kuralları bir bütündür. GIS, Oyun Kurallarını uygulanabilir kılar. - Kurallar zamana bağlı kalmaksızın ve önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Değişiklikler yayınlandığı andan itibaren geçerli olur ve GIS imzalamış her kullanıcıyı/oyuncuyu kapsar.

§2) Her Oyuncu İçin Bir Hesap

Her oyuncu, her bir oyun dünyasında en fazla bir hesaba sahip olabilir. Bir kayıt, ancak o kaydın üzerine kayıtlı olduğu kişi tarafından yönetilebilir. Bu kural hesap bakıcılığını kapsamaz. Hesabi başka oyuncularla paylaşmak kesinlikle yasaktır. Hesap şifresinin başka oyunculara veya kişilere (oyun yöneticisi dahi olsa) herhangi bir sebeple verilmesi kesinlikle yasaktır.
Örnekler: • Bir bilgisayardan birden çok oyuncunun oynamasına izin verilir. Ancak aynı bilgisayardan açılan hesaplar ayrı dünyalarda olmalı ve bu oyuncuların kendi hesaplarını kendileri kontrol etmeleri ile birlikte §2. maddeye dikkat etmeleri gerekir. • Ayni bağlantı üzerinden oynanan hesaplar ayarlar kısmında bağlantı paylaşımı kısmına diğer hesapların nicklerini karşılıklı olarak girerek bildirim yapmak zorundadırlar. • Başka bir oyuncunun hesabına şifresini kullanarak giriş yapmak yasaktır. Kurallara uygun olarak bir başkasının hesabına girmek ancak hesap bakıcılığı ile mümkündür. Söz konusu kural ihlali için hiçbir mazeret kabul edilmez. • Diğer oyuncuların hesaplarına giriş denemeleri yada izinsiz giriş yapmak kesinlikle yasaktır. Başka hesaplara başarısız giriş denemeleri kaydedilir ve yapan oyunculara ceza uygulanır.

§3) Yerel Ağ Paylaşımı Yapan Oyuncular

Ayni ağ üzerinden giriş yapan oyuncuların, yerel ağ paylaşımı esnasında ve paylaşımının bitiminden sonraki 48 saat içerisinde doğrudan veya dolaylı olarak ortak işlem yapmaları yasaktır. Söz konusu oyuncuların birbirine destek göndermeleri, saldırmaları, koordineli saldırı yada bu tarz herhangi ortak işlem yapmaları kural ihlalidir. Aynı ağı ve bilgisayarı kullanan oyuncuların koordineli destek ve yardımlaşmasına izin verilmez. Düzenli olarak ayni yerel ağ paylaşımının bildirilmesi zorunludur. (Ayarlar->Internet bağlantısını paylaş) İstisna: Büyük bir şirket içerisinden (çok bilgisayar) bulunan (>10) bir organizasyon ise (üniversite, kütüphane, şirket binası vs.) oyuncunun bağlantı paylaştığını bildiği hesapları bildirmesi yeterlidir. Ancak bu istisna hesaplar arasındaki işlem ve koordineli saldırı yasağını ortadan kaldırmaz.
Örnekler: • Ayni ağ üzerinden oynayan hesapların hiçbir şekilde birbirinden çıkar sağlamalarına izin verilmez. • Ayni bağlantıyı paylasan oyuncuların, ayni oyuncuya saldırı düzenlemeleri yasaktır. • Ayni ağ üzerinde oynayan oyuncular başka bir oyuncuya, bu oyuncu ayni ağ üzerinden oynamaması kaydıyla ortak destek gönderemez ve yârdim edemez. • Ayni bağlantı üzerindeki iki hesap arasındaki maden transferini gerçekleştirmek için üçüncü bir hesabı aracı olarak kullanmak yasaktır. Bu durumda her üç hesap da kural ihlali yapmış olur. • Bağlantı paylaşımı yapan oyuncular kendi klan üyeleri olmamak şartı ile ayni klanın farklı üyelerine saldırı yapabilirler. • Bağlantı paylaşımı yapan oyuncuların kendi aralarında mesajlaşmaları, rapor iletmeleri ve ayni foruma yazı yazmaları serbesttir. • Bağlantı paylaşımı yapan hesapların birbirlerine çıkar sağlayacak şekilde davranmaları kesinlikle yasaktır. Örn; birbirine her hangi bir çıkar sağlayacak şekilde Fake saldırı yapmak, birbirlerine çıkar sağlayacak şekilde başka bir hesaba casus yollamak gibi.

§4) Hesap Bakıcılığı

Hesap bakıcılığı, belirli bir dönem kendi hesabına giriş yapamayacak bir oyuncunun adına hesabinin başka bir oyuncu tarafından yönetilmesidir. Birden fazla hesap açıp bakicilik yoluyla bu hesaplarla oynanması yasaktır. Her hesabin aktif bir hesap sahibi olması zorunludur. Bir oyuncunun oyunu bırakması sonrasında süresiz bakicilik aracılığıyla hesabı idare etmek kural ihlalidir. Oyunu bırakan oyuncunun hesabı ya aynı dünya üzerinde hesabı olmayan bir kişiye devredilmeli yada terke düşmelidir. Bir kişi ayni anda sadece bir hesaba bakabilir. Hesap Bakicisi, bakicilik yaptığı hesapla ayni ağ üzerinde oynayan diğer oyuncularla ortak işlem (saldırı/kaynak yardımı/koordineli saldırı yada destek) yapamaz. Bu kural söz konusu hesaplarla ayni ağ üzerindeki oyuncuların tümünü kapsar. Bakici ve bakicilik yapılan hesaplar arasında ortak işlem ayni şekilde yasaktır. Bu kural bakicilik bittikten sonraki 48 saat süresince de geçerlidir. Bir hesap en az 1 gün en fazla 14 gün süreyle bakıcıya bırakılabilir. 1 günden az süren veya 14 günü geçmiş bakıcılıklarda ilgili hesaplara inceleme başlatılır. Oyuncu kendi hesabini bakici modundan aldıktan sonra yeniden bakıcıya verebilmesi için en az 7 gün geçmelidir. 7 gün içerisinde yeniden bakicilik verilirse hesaba gereken ceza uygulanır. İstisnai durumlarda Oyun Adminin kararı geçerli olacaktır. Bakılan hesabin, başka hesapları tek-taraflı çıkar sağlamak maksadıyla desteklemek (takviye) için kullanılmasına izin verilmez. Takviye yapmak maksadıyla kullanılan bir hesabın tespiti halinde, bağlantılı tüm hesaplar kapatılır. Uyarılar: - Ayni anda birden fazla kişiye bakicilik yapılamaz. - Her iki hesap da (Bakici ve Bakicilik yapılan hesap) yapılan işlemlerden sorumlu tutulacağı için, bakicilik verdiğiniz ya da bakiciliğini üstlendiğiniz hesap sahibinin güvenirliğinden emin olun. - Bakicilik yapılan hesaba zarar vermek yasaktır. Bakicilik yaptığı hesaba kasten ya da ciddi boyutlarda zarar veren oyuncu cezalandırılır. Bakici, vermiş olduğu zarar nedeniyle cezalandırılır ancak yaptığı zararı Yönetim telafi etmez.
Örnekler: • Hesap bakıcılığı yapılan hesap ile saldırı yapılmasına ve köy ele geçirilmesine izin verilir. • Ayni klandan (hesaplarla ayni klan üyesi olmaması şartı ile) iki farklı oyuncuya hem kendi hesabından hem de bakicilik yapılan hesaptan saldırılmasına izin verilir. • Ayni Bağlantı üzerinde oynayan hesaplardan herhangi bir şekilde avantaj sağlanması kesinlikle yasaktır. • Bakicilik yapılan hesapla ayni bağlantı üzerinde oynayan oyuncu(lara)ya destek göndermek yasaktır. • Sizinle ayni ağ üzerinde oynayan oyuncunun bakicilik yaptığınız hesaplara saldırı düzenlenmesi yasaktır. • Bakici ile Bakicilik yapılan hesapların birbirlerine saldırı düzenlemeleri kesinlikle kural ihlalidir. • Bakicilik yaptığınız hesapla, sizin ayni ağ üzerinde oynadığınız bir hesabin ayni kişiye destek yollaması ya da saldırı yapması yasaktır. • Bir hesap bakıcıya devredildiği takdirde, hesaba bakan kişi başka birisine devredemez. Hesapla ilgili bakicilik işlemlerini sadece hesabin sahibi yapabilir. İstisna: Bakicilik yapan kişinin acil bir durumu olduğu takdirde oynadığı dünyanın operatörüne ulaşıp izin alması ve kendi hesabini ve bakıcılığını yaptığı hesapları farklı oyunculara bakicilik vermesi gereklidir. İzinsiz yapılan işlemler veya sadece bakılan hesabin devredildiği durumlar kesinlikle yasaktır.

§5) Oyuncular Arası İletişim

"Sanal Hayat"(siber) ile "Gerçek Hayat"(fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır. Bu bağlamda oyun ile her şekilde ve her biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı Gerçek-Hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj hesabin ceza alması ile sonuçlanır. Uygunsuz nick, kullanıcı kontrolünde olan ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç-gereç genel ahlaka aykırı biçimde doldurulamaz/yazılamaz. Oyun çerçevesi içerisinde, sadece oyuna yönelik tehdit ve şantaja izin verilir. Başka oyunculara hakaret, alay, abartılı bir aşağılama içeren mesaj yollanması kesinlikle yasaktır. Size bu şekilde bir mesaj geldiği zaman mesajın altında bulunan "Hakareti Haber Ver" butonuyla bunu bildirirseniz yazının içeriğine göre yollanan kişiye gereken ceza verilecektir. Mesaj olarak gelen hakaretlerle ilgili başka bir başvuru yolu kesinlikle kabul edilmeyecektir. Cezalar mesajın içeriğine bağlı olarak uyarı cezasından hesabi tamamen kapatılmasına kadar gidebilir.(Küfürlerde ve gerçek hayata yönelik tehditlerde istisna olduğu bir durum yoktur, kabul edilmez). Radikal siyaset, ırkçılık, pornografi ya da başka herhangi illegal ifadelere oyun içerisinde izin verilmez. Siyasi ve ideolojik yazılar kural ihlalidir. Taşkınlık durumunda cezai yaptırımlar oyunun her alanında uygulanabilir. Veri hırsızlığı kesinlikle yasaktır. ** Ayrıca, (Atatürk gibi) ismini/unvanını kendisinden başkasının kullanma hakki olmayan insan/olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya lider isimleri/unvanlarının, siyasi parti isimlerinin yazı/mesaj/rumuz(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır. Örn: Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya terör örgütü isimleri... Ayrıca mevcut yöneticilerin nickleri ile genel yönetici ismine ilişkin ibareler hesap isimlerinde ve köy isimlerinde kesinlikle kullanılamaz. Örn: admin, klanlartakımı, destek vs..
Örnekler: • Bir oyuncuya çaylak, çömez denilmesine izin verilir. Diğer oyuncunun oyunculuğunu, uygun bir dille, eleştirmesi de serbesttir. • Oyun içerisinde sınırlı olmak kaydıyla şantaj ve tehdit yoluyla rakip oyuncudan maden talep edilebilir.(Köyünü yıkarım, köyünü alırım vs. oyuna yönelik tehditler ceza gerektirmez ) • Premium puanı ya da oyun harici eşya için tehdit kesinlikle yasaktır. • Hakaret ve küfür içerikli iletişim yasaktır. • Köy isimlerini değiştirerek, başka bir oyuncuyu reel hayata yönelik tehdit etmek ya da başka bir oyuncuya hakaret etmek kesinlikle yasaktır. • Klan ya da profilde ırkçı, illegal, siyasi, bölücü ya da herhangi başka uygunsuz isimlere hiçbir şekilde izin verilmez. • Profilde pornografik link, yazı v.b ahlaka uygun olmayan içerikler kesinlikle yasaktır. • Irkçı, illegal, bölücü ya da başka uygunsuz isimlerin kullanan oyuncular tespit edildiği anda oyundan uzaklaştırılır. • Oyunla bağlantılı olan bir platformda (Forumda ya da Chat yaparken) diğer oyunculara küfür ya da hakaret eden oyuncuları, oyundan ya da oyunun başka platformu üzerinden uzaklaştırma hakkimiz saklıdır. • Veri hırsızlığı denemesi dahi yasaktır ve en ağır şekilde cezalandırılır. Hesap (örneğin şifre) ya da oyun içi veri avcılığı (örneğin ordu sayısı) da bu kuralı kapsar. Dikkat: Bu maddelerde yasak olan konular aynı şekilde köy isimleri içinde geçerlidir. Dikkat: Bu yasaklar klan isimleri/tagleri ve forumları içinde geçerlidir bunun ayrıntısı "§10) Klanlar ile ilgili Konular" içinde anlatılmıştır.

§6) Hesabın Satışı/Devri

Bir hesap ancak kalıcı olarak başka bir kişiye devredilebilir. Devir için hesap sahibi hesabın mail adresini devredeceği kişinin mail adresi ile değiştirir her iki taraf da mail adreslerine gelen linki onaylayarak devir işlemini tamamlarlar. Eski ve yeni mail adresinden onaylanmamış hesap devirleri geçerli değildir. Devir yapıldıktan sonra eski sahibinin hesap üzerindeki tüm hakları son bulur. Hesabın ticari amaçla Premium puanı mal yada para vb. karşılığında devredilmesi yasaktır. Ticari amaçla elde edinilen hesaplar kapatılır. Devir yapmadan hesabın şifresinin başkasına verilmesi kural ihlalidir ve hesap kapatılır.
Örn: oyunu bırakan arkadaşınız size şifresini verip, hesabı başkasına vermenizi isterse kesinlikle kabul etmeyiniz. Aksi takdirde sizinde hesabınız kapatılır.

§7) Yazılım Hataları

Her oyuncu, bulduğu oyun hatalarını en hızlı şekilde (destek birimlerine) bildirmek yükümlülüğündedir. Herhangi bir oyun hatasını kullanmak ve bu şekilde avantajlı konuma geçmek direkt olarak hesap kapatılması ile sonuçlanır.
Örnekler: - Yapılan üretim iptali sonrasında, geri kazanılan kaynak miktarının harcanandan fazla olduğunu fark ederseniz bunu hemen bildirmek zorundasınız. Aksi takdirde bug kullanmış olacak ve ceza alacaksınız. - Kademe 30 çiftlik evinde tedarik edilebilinecek birimden fazlasının köyde barınabildiğini görürseniz, bunu hemen bildirmek zorundasınız.

§8) Bot ve Script’ler

Oyun sadece standart browserlar tarafından oynanmalıdır. Browserların harici programlar tarafından açılması yasaktır. Kendi kendine oyuna giren veya girip bir hamlede bulunan Bot ve/veya benzeri programlar kesinlikle yasaktır. Hızlı menü üzerinden Javascript talimatları girilebilir. Bu scriptler çeşitli formları doldurmakta kullanılabilir ancak tıklama başına en fazla bir hamle gerçekleştirilebilir. Kullanıcıların kendilerinin oluşturduğu scriptler önce forumdaki ilgili bölümde tanıtıldıktan ve onay alındıktan sonra kullanılabilir. Aksi taktirde kullanımları yasaktır. Premium özelliklerine benzer nitelikte scriptlerin kullanılması kesinlikle yasaktır. Scriptler vasıtasıyla başka dünyalara yönelik eylem ve girişimlerde bulunmak yasaktır. İstisnai durumlar forumda belirtilecektir ve oyun takımının açık bir biçimde iznine tabidir.

§9) Hesabın Silinmesi ve Diğer Konular

- Bir hesapta çeşitli nedenlerle değişiklik/silme/oyundan uzaklaştırma yapılabilir. - 14 günden fazla süre kullanılmayan hesaplar otomatik olarak silinirler. - Kuralların aşırı derecede ve sürekli olarak ihlali söz konusu olursa, bu durum oyuncunun bütün dünyalardaki hesapların kapatılması ile sonuçlanır. - Destek takımı, sadece oyuncunun istemesiyle hesap kapatmaz.

§10) Köyler ile ilgili konular

Köylerin anlaşmalı olarak el değiştirmesi kesinlikle yasaktır ve ilgili tüm hesapların ceza alması ile sonuçlanır. Bir oyuncunun kendi köyleri arasında saldırı çıkarması kesinlikle yasaktır. Planlı yapılan, birkaç kural ihlalini bir arada barındıran, dikkat çekmemek için özen gösterilen organize hareketlerde, ağır (organize) hile adi altında hesap kapatmaya varabilecek cezalar uygulanabilir. Bu kuralın isletilmesinde Oyun Adminleri yetkilidir. Eğer oyunu bırakacak iseniz, hesabinizi hesap devri başlığı kurallarına uygun olarak bir başkasına devredebilirsiniz veya ayarlar kısmından silme moduna alarak silebilirsiniz

§11) Klanlar ile ilgili Konular

I-) Klan isimleri, taglari ve Klan profilindeki resim/yazı vs. unsurlardaki kural ihlallerinden klanın bunları düzenlemeye yetkili yöneticileri ortak olarak sorumludur. II-) Oyun kuralları ve forum kuralları Klan forumları için de geçerlidir. Bu kuralların uygulanmasının sağlanmasından klan yöneticileri sorumludur. Kural ihlali olması durumunda destek sisteminden oyun yöneticilerine bildirilmesi gerekir. Aksi takdirde klan yöneticileri de söz konusu ihlali yapan oyuncularla birlikte cezalandırılacaktır. III-) Hiçbir şekilde ayni klanın üyeleri arasında saldırı yapılamaz. Bu saldırı yasağı cezalı klan üyeleri için de ayni şekilde geçerlidir. Oyuncunun oyunu bırakacağını beyan etmesi ve ya 3 günden fazla oyuna giriş yapmaması ve ya oyuncunun cezalı olması da bu yasağı kaldırmaz. IV-) Bir oyuncu ne suretle olursa olsun (kendi isteği ile veya klan yöneticileri tarafından atılarak) klandan ayrıldığında 48 saat süre ile eski klanının üyelerine saldıramaz ve üyeler de söz konusu oyuncuya saldıramaz. (Bu sürenin klandan çıkan hesabin köylerinde destek birlik bulundurularak geçirilip köylerinin daha sonra alınması kural ihlalini ortadan kaldırmaz.) V-) Klan üyesinin inaktiflik nedeniyle hesabi silindikten sonra, terk edilmiş duruma gelen köylerine klan üyelerince saldırı düzenlenmesinde hiçbir sakınca yoktur. VI-) Klanlar arasındaki dostluk düşmanlık vs. ilişkiler ve anlaşmaların ihlali oyun kuralları ile düzenlenmez. Bunların yürütülmesi klan yöneticilerinin inisiyatifindedir. Kural olarak bi yaptırım yoktur.

§12) Hesap ve Ticari Faaliyetler

Ticari amaçlı hesaplara izin verilmez. Hesapların ya da hesaba ait unsurların ticareti, Premium Puanı karşılığında ya da başka herhangi maddi çıkar amaçlı (oyun içi ya da dışı) kullanımı yasaktır. Birden fazla dünya arasındaki oyun içi ticaretlere izin verilmez.
Örnekler: • Hesap yada hesaba ait unsurların (Kaynak, Köy, Ordu ) satışı ve para karşılığı gittigidiyor , hepsiburada ya da benzeri sitelerde satışı yasaktır. • Profilinizde, para ya da Premium Puanı karşılığında maden teklifi yapmanıza izin verilmez. • Dünyalar arasında kaynak ticareti yasaktır. (1. Dünyada kaynak verip 2. Dünyada kaynak almak gibi) • Premium Puanı ya da para karşılığında askeri saldırı ya da destek yardımı için teklif sunmak veya bu tür yardımlar için fiyat sormak yasaktır.

§13) Sirküler Mail

Sirküler mail, fazla sayıda kişiye ayni mailin gönderilmesini kolaylaştırıcı bir sistemdir. Spam Maillerin iletilmesi, reklâm yapılması ya da diğer, Oyun Kurallarına aykırı bir amaçla kullanılması yasaktır. Phishing maksatlı sirküler mail genel ban sebebidir. Bu özellik uygun amaçlı kullanılmalıdır. Sirküler iletisini kötü amaçlı kullanmak oyundan uzaklaştırılmayla sonuçlanır.
Örnekler: • Güncel Klan haberlerinin sirküler Mail aracılığıyla iletilmesine izin verilir. • Özel amaçlı oyuna dışarıdan müdahale etmeye yarayan araçlar/script kullanarak sirküler mail gönderilmesine izin verilmez.

§14) Takviye & Takviye Amaçlı Hesap

- Bir hesap kendisinden daha düşük yada yüksek puanlı bir hesaba (bağlantı paylaşımı ve bakicilik kurallarında yasaklananlar dışında) pzardan teklif yolu olmak kaydıyla düşük oranlarda kaynak aktarabilir bu yasak değildir. pazar yolu dışında gönderilen madenler ceza sebebidir. • Yalnızca başka bir oyuncuyu (hesabı) desteklemek maksadıyla hesap oluşturulması ve aslında aktif olmayan (oyunu oynama maksadı dışında, normal şartlar altında kullanmayan) bir hesabı bu maksatla aktif tutmak kesinlikle yasaktır. Diğer bir oyuncuyu desteklemek maksadıyla oluşturulan/kullanılan hesaplar ve desteklenen oyuncu oyundan uzaklaştırılır. Bir hesabı sadece başka hesaplara casus yollamak, sadece oradan mesaj atmak seklinde kullanılması da bu kapsama girer. Eğer bir hesabin takviye (destekleme) yaptığını düşünüyorsanız, lütfen hemen bir ticket açarak bunu bildirin.
Örnekler: * Eğer tanımadığınız bir hesaptan hammadde alıyorsanız aldığınız hammaddeleri olduğu gibi iade ederek bunu destek sisteminden ticket açarak hemen bildirin. Eğer bildirmezseniz, size pushing yapan hesabin tespit edilmesi durumunda, sizin hesabiniz da suç kapsamında varsayılıp uzaklaştırılacaktır.

§15) Dil

Klanlar.org; Türkçe bir oyundur ve oyun resmi dili Türkçedir ancak özellikle yabancı oyuncuların İngilizce kullanmasına izin vardır. Bu bağlamda, oyun içerisinde: 1- Birinci dereceden kullanıcı tarafından doldurulacak bütün alanlarda, 2- Oyun içerisinde mevcut bulunan ve diğer kullanıcılar ile herhangi bir şekilde yazılı iletişime vasıta olan bütün fonksiyonlarda, Türkçe (veya İngilizce) dillerinin kullanımı şarttır. * Ek olarak: Oyun dahilinde gerek yönetim, gerekse kullanıcılar vasıtasıyla herhangi bir şekilde ırk, dil, din, milliyet ve coğrafi bölge vb. sebebiyet verilerek ayrım yapılamaz! Yabancı insanların da sunucularımızda oynayabileceğini ve bunun yasak olmadığını hesaba dahil ettiğimizde, aşağıdaki istisna durumlar da bu maddeye dahil edilir; Türkçe veya İngilizce olmayan bir mesaj aldığınızda hakareti haber ver bölümünden şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Uyarı: Bahse konu diller dışında bir dil kullanılarak oyun içerisinde mesajlaşma veya bir metinde yazım yapılırsa, rapor edilmesi veya tespiti halinde ceza yolu açıktır.

§16) Kararların Kaldırılması/Geri Alınması

Bir oyun operatörünün sorumluluk alarak vermiş olduğu bir karardan 'ancak' kendisi ve/veya kendisinden sorumlu olan üstleri (oyun operatörü / oyun admini) geri dönebilir/kararı geri alabilir veya yürürlükten kaldırabilir. Kararın geri alınması ancak uygulanan cezanın yanlışlığının tespiti ile mümkündür.
Cevapla
#2
teşekkürler
Cevapla
#3
Sabit.
Facebook İletişim;
Oyunformu Offical.Ben çok dosta sahiptim güvensizlik içine batmış, şahit oldum birileri mutluluğu parayla kapmış!


WWW
Cevapla
#4
Önemli değil.
Cevapla
#5
tşkler
Bahadır SADAY
WWW
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Klanlar oynamak için kurallar ,Klanlar oynamak için kurallar indir,Klanlar oynamak için kurallar yükle,Klanlar oynamak için kurallar download,Klanlar oynamak için kurallar indirmek istiyorum,Klanlar oynamak için kurallar yükle,Klanlar oynamak için kurallar bedava, Klanlar oynamak için kurallar İNDİR,Klanlar oynamak için kurallar YÜKLE,free,yukle,İndir,download,inndir,Klanlar oynamak için kurallar Dvdrip,Klanlar oynamak için kurallar filmi indir