Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak
#1
minecraft.jpg
Minecraft'ın retro görünen grafikleri ve basit oynanışına rağmen dünyada milyonlarca oyuncu tarafından oynanması elbette sektördeki pek çok şirketin ağzını sulandırıyor. Bilhassa indie bir oyun olarak ortaya çıkmasına rağmen yapımcı Mojang'a milyonlarca dolar kazandıran oyun, şirketin büyümesine ve PC dışındaki diğer platformlarda da Minecraft'ın yayınlanmasına vesile oldu.

Microsoft'un uzun süredir Minecraft'a büyük ilgi beslediği bilinen bir gerçek. Her ne kadar zaman zaman şirketin oyunu satın alacağına dair çeşitli haberler ortaya çıksa da, bunların bir çoğu Mojang'ın oyunu satmaktaki isteksizliği nedeniyle boşa çıkmıştı. Lakin Wall Street Journal'den gelen haberler bu defa gerçekten bir satın alma ile karşılaşabileceğimizi ortaya koyuyor.

Adı açıklanmayan bir araştırmacıdan edinilen bilgilere göre Microsoft, Minecraft'ı satın almak için tam 2 milyar dolarlık bir teklif yapmış durumda ve anlaşma bu hafta içerisinde tamamlanacak. Elbette anlaşmanın Mojang'ın oyunu satmamakta direnmesi nedeniyle boşa çıkma olasılığı da mevcut ancak teklifin oldukça güzel olması yaratıcısı Markus Persson'un aklını çelebilir.

Geçtiğimiz günlerde oyun hali hazırda mevcut bulunduğu PC, Xbox 360, PS3 ve mobil platformlarına ek olarak PS4 ve Xbox One için de yayınlanmıştı ve bu durumun satışları biraz daha arttırması bekleniyor. Şimdiye dek 50 milyondan fazla orijinal kopyanın satılmış olması ve buna ek olarak korsan oynayanların da olması Minecraft'ın ne düzeye geldiğini bizlere gösteriyor.

Mojang'ın farklı oyun projeleri üzerinde çalışmasına rağmen şimdiye dek Minecraft kadar geniş çaplı bir popülariteyi yakalayamaması elindeki tek kozu satmak istememesi ile sonuçlanabilir. Şimdilik her iki şirketten de konuya dair bir açıklama gelmedi
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak ,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak indir,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak yükle,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak download,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak indirmek istiyorum,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak yükle,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak bedava, Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak İNDİR,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak YÜKLE,free,yukle,İndir,download,inndir,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak Dvdrip,Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak filmi indir