Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rohan Başlangıç Rehberi
#1
Öncelikle herkese selam arkadaşlar. Birçoğumuz diğer online oyunlarda aradığını bulamayıp ya da hack olaylarından sıkılıp başka oyunlara yönlenmişizdir.İşte size hack olmayan (oyunu indirdiğinizde beraberinde gelen hackshield tarzında bir programla bunu önlüyor.) oynanış olarak dadından yenmiyen bir oyun olan Rohan:Blood Feud un karakter açtıktan sonra yararlı olabilecek bikaç bilgi vermek istedim.

İlk olarak karakter açtıktan sonra (diğer konuda nasıl açıldığı hakkında bilgi verilmiş.) tutorial zone denilen yani karakterinizin nasıl kullanıldığını anlamamızı öğreten bir yerde oyuna başlıyoruz.Benim tavsiyem leveliniz 8-9 oluncaya kadar burada kastırmanız ki yarım saatinizi almaz.Aynı zamanda tutorial zone da kestiğiniz Young Varg adlı 1 level kurtların size vuruşu az olduğu için oyunu öğrenmeniz açısından burda oyuna başlamanız önemli.

İlk olarak çantanızdan bahsetmekte fayda var.Kurt vs. kestikten sonra onlardan düşen eşyeların veya paranızla aldığınız potların bulunduğu yerdir.Her karakterin kendi özelliklerine göre verdiği stat puanlarıyla değişen taşıyabildiği bir ağırlık vardır.Tabiki aynı zamanda her nesneninde bir ağırlığı var.Çanta bölmesinin altında yazan % sizin gücünüze göre taşıyabildiğiniz eşya ağırlığını göstermekte.Eğer bu değer %100 ü aşarsa Mobility yani koşma hızınızın düşmesine sebep olmakta.Buna dikkat etmenizi tavsiye ederim.Resimde kırmızı içine alınmış alanda yer alır.Oyunda Crone denilen para birimini kullanacağız.Paranızı ilk levellerde boşa harcamamanızı tavsiye ederim.

Sıra geldi karakter ekranınıza.Bu kısımda karakteriniz level atladıkça vereceğiniz stat puanlarını ayrıca karakterinizin üstüne giydirdiğiniz elbiselerin olduğu bölümdür.Bu kısımda karakterinizin özelliklerini görebilirsiniz.Resimde kırmızı ile belirlenmiş yerden girebilirsiniz.Her yaratıklardan düşen ya da sizin para vererek aldığınız magic itemlerinizin belirli bir bonusu vardır.örnek olarak %1 mana recovery, +2 magic defance gibi.bunlara dikkat ederek giymeyi gözden kaçırmayın. Stat puanlarının karakterlere göre en uygun nasıl verildiğini zaten bi arkadaşımız baska bir konuda anlatmış.

Skill penceresi mmorpg oyunlarını eğlenceli hale getiren ( ki ben level aldıkca yaklaşık 5 dakika hangi skille versem diye kafa patlatırım. çok eğlenceli ) yegane bölüm.Rohan Online da sizi en cok zorlayacak olan kısımdır.İyi düşünüp ona göre skill puanlarınızı dağıtmalısınız.Level 50 ye kadar bu resimde görülen skillleri kullanacağız.50den sonra skilllerimiz değişiyor.Resimde yine kırmızı ile işaretlenmiş alandan skill penceresine ulaşıyoruz.

Bunlarda şimdilik darkelf olarak aldığımız skillerin birkaçı: ( gönül isterdi ki video koyayım ancak zaten youtube dan bir dünya video bulabilirsiniz)


Kısayol çubuğu istenilen skillere veya potlara ulaşmak için sağ alt köşede bulunan çubuktur.Kısayol çubuğunun kullanılabilirliğini üst düzeyde yapmışlar.isterseniz ikinci hatta üçüncü barı açabilirsiniz kolaylık olması için.Onu da kırmızıyla işaretledim.


Tutorial zone da kastırdık ve level 8 olduk aynı zamanda işimize yarayacak olan skilleri de aldık diyelim hemen çantanızı açıp portal tasımızla şehrimize ışınlanabiliriz artık.Daha keşfedilmeyi bekleyen kocaman bir Rohan dünyası var


Şehrimize ışınlandığımızda Bindstone denilen yerde doğuyoruz.ayrıca öldüğümüzde veya baska bir yere ışınlandığımızda bu bindstone denilen yerde doğuyoruz.Bindstone lar şehrin hemen dışında bulunur.Şehrimize geldiğimize göre kastırmaya devam ...

Sıra geldi diğer oyuncularla aranızda fark yaratmaya : Örneğin kullanmak istediğiniz bir ekipmanınız var.Ancak bunu leveliniz düşük olduğu için kullanamıyorsunuz.İşte Rohan Online'ın özelliklerinden birisi daha: Level Refiner.Kullanmak istediğiniz ekipmanınızın leveli kaç olursa olsun bu NPC'yi kullanarak kendi levelinize düşürebilirsiniz.


Tabii bu işlem her zaman başarılı olacak diye birşey yok.Levelini düşüreceğiniz malzemenin leveli artıkça ve bir anda düşüreceğiniz level artıkça başarı şansınız azalmakta.Bunu unutmamak gerekir.


Evet silahımızın levelini düşürdük ancak hala giyemiyoruz.Çünkü silahın istediği Dexterity stat puanına sahip değiliz.Rohan'da bunun da bir çözümü var: Status Refiner.Bu NPC'mizden de Dexterity, Strength ve İntelligence stat sınırlamalarını aşağı çekebiliyoruz.isterseniz 1 puan,isterseniz tamamını sıfırlayabilirsiniz.Tabii belli bir ücret karşılığında Tekrar söylemem gerekir her zaman sonuç başarılı olacak diye bir kaide yok.Ben burada sadece göstermek adına 1 puan düşürdüm.Düşüreceğiniz puan sayısı artıkça vereceğiniz para da artıyor.Bu iki NPC'mizi de bütün şehirlerde bulabilirsiniz.Mini Map'in sağ üstünde bulunan yuvarlak ikondan şehir içindeyken şehir haritasını açtığınızda Level Refiner ''L'' , Status Refiner ''R'' harfi ile gösterilir.Kolayca bulabilirsiniz.

Her online oyunda olduğu gibi bu oyunumuzda da bir bankamız mevcut. Çantanızda yer kaplayan ancak sizin atmak istemediğiniz aşyalarınızı saklayabileceğiniz bir NPC bulunmakta.Her şehirde bir tane var ve bulmanız açısından kolaylık olsun diye isimlerinin altında Treasurer yazmakta.


Başlangıç Rehberinde pot alabileceğimiz yerlerden bahsetmezsek olmaz. Şehirlerde karşınıza çıkan isminin altında parantez içinde Sundries Merchant yazan NPC'lerden bunları temin edebilirsiniz.

İTEM BASMA

Arkadaslar sıra en onemli yere geldi item basma.Yapımı oldukça zahmetli olduğu için nasıl yapıldığını anlatıp bikaç resimle olayı açıklayacağım.Öncelikle örnek olarak Gauntlets of Noyde eldivenini ele alacağım.Böyle bir itemi basmak için kendisinden 2 alt eldivene sahip olmamız gerekli yani Elven Gauntlets ve Elemental Gauntlets. Bu iki iteme sahipsek Gauntlets of Noyde itemini basabiliyoruz.Yapmamız gereken herhangi bir şehire gidip parantez içinde Master Armorsmith yazılı olan NPC'mizi buluyoruz.Ardından NPC'mize sağ tıkladığımızda acılan pencerede saydığım iki eldiveni yerleştiriyoruz.İşlemin başarı şansı düşük ama şanslıysanız ilk denemenizde bile yapabilirsiniz.Eğer işlem başarısız olursa yerleştirdiğiniz iki itemde yanar.Diyelim ki işlem başarılı oldu ve artık elinizde kendi sınıfından daha iyi özeliklere sahip olan Noyde iteminiz var.Ancak istediği level ve stat puanı sınırlamalarına sahip değilseniz yazının öncesinde de anlatmıştım Level Refiner ve Status Refiner'den bunları kendimize uygun hale getiriyoruz.İtemleriniz işlemin başarısız olması durumunda kaybolmaması için Preservation stone da ekleyebilirsiniz 3.bölmeye.Silah, kalkan vs. basımında da aynı yolları takip edeceksiniz. Aynı zamanda iki rare itemi birleştirirseniz bir unique iteminiz olur.Eğer bir unique item ile takıyı birleştirirseniz de adını hala tam olarak bilmediğim bir iteminiz olur ki bu silah sınıfında birincidir.Tabii kullanan kişinin özelliklerine göre option item yerleştirmek önemli.
Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır..
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Rohan Başlangıç Rehberi ,Rohan Başlangıç Rehberi indir,Rohan Başlangıç Rehberi yükle,Rohan Başlangıç Rehberi download,Rohan Başlangıç Rehberi indirmek istiyorum,Rohan Başlangıç Rehberi yükle,Rohan Başlangıç Rehberi bedava, Rohan Başlangıç Rehberi İNDİR,Rohan Başlangıç Rehberi YÜKLE,free,yukle,İndir,download,inndir,Rohan Başlangıç Rehberi Dvdrip,Rohan Başlangıç Rehberi filmi indir