Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soldat Nedir ?
#1
Tanıtım: Soldat, 2D multiplayer aksiyon oyunudur. Bu Worms, CS, Quake karışımı oyunda oyuncular 2D arenada birbirlerini öldürmeye çalışırlar. Çeşitli oyun modları ve bu modlar için ayrı ayrı haritaları bulunan (toplam 63 farklı harita), ister akıllı botlarla, ister internetten veya yerel ağ üzerinden diğer oyuncular ile oynayabileceğiniz ve gerçekten zevk alabileceğiniz bir oyundur. Son zamanlarda da geniş bir oyuncu kitlesi bulunan ve giderek yayılan bu oyunun bir diğer avantajı da bilgisayarınızda fazla yer kaplamaması ve güçlü bir sistem istememesi.

En önemli özellikleri;
# Ücretsizdir
# Oyun ortamı gerçekçi fizik kurallarına dayalıdır
# 18 farklı silah seçeneği bulunur
# Internet ve LAN üzerinden oynanabilir
# Akıllı botlar
# 7 farklı oyun modu:
- DeathMatch
- PointMatch
- TeamMatch
- RamboMatch
- Capture the Flag
- Infiltration
- Hold the Flag
# 81 farklı harita
# Harita ve interface editörü bulunuyor. Dolayısıyla internetten yüzlerce çeşit harita bulabilirsiniz.
# Lobby sunucusu ve hem Windows hem Linux için Dedicated server.


Kontroller:
[A/D]: Sağa/Sola hareket
[S] : Eğilme
[W] : Zıplama
[E] : El bombası
[R] : Şarjör değiştirme
[X] : Yere yatma
[Q] : İkinci silahı seçme.
[F] : Silah fırlatma (eğer elinizde bıçak varsa, F'e basılı tutarak bıçağı fırlatabilirsiniz)
[V] : Radio komutu gönderme. (Sadece online oyunda ve CTF,INF,HTF modlarında kullanılabilir)
[LMB]: (Sol Mouse Tuşu) Ateş etmek için.
[RMB]: (Sağ Mouse Tuşu) Jetpack kullanmak için.

[F1] : Skorları gösterir.
[T] : Yazı yazmak
[Y] : Yazı yazmak (sadece takım içi)
[/] : (Shift+7) Komut yazmak
[Alt]: Alt tuşu ile birlikte herhangi bir harf'e basılırsa Taunt (hazır mesaj) gönderebilirsiniz. Tauntları düzenlemek için Dosyalar bölümünde çeşitli programlar bulabilirsiniz.

Kontrolleri menüden Oyuncu sekmesine girerek değiştirebilirsiniz.


Oyun Modları:
Oyunda 7 çeşit oyun modu vardır. Bunlar;

# Deathmatch: En popüler oyun modlarından biridir. Takım yoktur. Herkes kendi için savaşır. Bu modda amacınız önünüze gelen herkesi vurmaktır.

# Pointmatch: Yine takım yoktur ve herkes kendi için savaşır. Deathmatch modundan tek farkı puan için savaşılmasıdır. Oyunda bir sarı bayrak vardır ve bu bayrağa sahip olan oyuncu, diğer oyuncuları vurduğunda çifte puan kazanır. Diğer oyuncular da sarı bayraklı oyuncuyu vurarak sarı bayrağı almaya ve sarı bayrakla beraber diğer oyuncuları vurmaya çalışır.

# Teammatch: Maksimum 4 tane takım vardır. Burada amaç Deathmatch modundaki gibi adam vurarak puan almaktır. Tek farkı, bu modda takımlar vardır. Siz bir adam vurduğunuzda size 1 puan yazıldığı gibi takımınız da 1 puan alır.

# Rambomatch: Bu mod da Deathmatch moduna benzer. Fakat bu modda bir ok vardır. Oka sahip olan kişi isabet ettirdiği taktide karşısındaki oyuncuyu bir vuruşta öldürür. Bu yüzden herkes bu okun peşindedir. Ayrıca oka sahip olamayan kişiler birbirlerini vurduğunda puan alamazlar, yalnızca oka sahip olan kişi puan kazanabilir. Oku olmayan oyuncuları vurmak puan getirmez. Not: Ok sizde iken silah değiştirmek için Q tuşuna basarsanız okunuz alevli olur ve attığınız yerde M79 patlamasına benzer bir patlama yapar.

# Capture the Flag: Başka bir popüler oyun modudur. 2 tane takım ve bu takımların bayrakları vardır. Bu takımların üsleri (takım oyuncuların öldükleri zaman tekrar oyuna başladıkları) yerler vardır. Amaç karşı takımın üssünden karşı takımın bayrağını kaçırmak ve kendi üssünüzdeki kendi bayrağınızın üzerine getirmektir. Alt ve üst (W ve S) tuşlarına basarak bayrağı atabilirsiniz. Üssünüzün dışındaki kendi bayrağınızın yanına giderek onu tekrar üssünüze dönmesini sağlayabilirsiniz. Sizin bayrağınızı taşıyan bir oyuncuyu vurduğunuzda bayrak düşer, bayrağı alarak geri döndürmeniz gerekir.

# Infiltration: Oyunda 2 takım vardır. Mavi renkli takım (Beta) sadece savunma, kırmızı renkli takım (Alpha) da sadece atak yapar. Mavi renkli takımın üssünde siyah bayrak, kırmızı renkli takımın üssünde beyaz bayrak vardır. Kırmızı renkli takımın amacı siyah bayrağı kaçırarak beyaz bayrağın yanına getirmektir, bunu her yapışında takım 25 puan kazanır. Mavi takım da her 5 saniyede bir otomatik olarak bir puan kazanır.

# Hold the Flag: Bu mod için Pointmatch modunun takım halinde oynanması denilebilir. Oyunda bir sarı bayrak vardır. Bu sarı bayrağı taşıyan oyuncunun takımı her 5 saniyede bir puan kazanır. Oyun sonunda puanı yüksek olan takım o eli kazanır.


Silahlar:
Silah bakımından da epey zengin olan bu oyunda 19 adet farklı silah vardır. Bunların 10 tanesi ana silah, (Desert Eagles, HK MP5, AK-74, Steyr AUG, Spas-12, Ruger-77, M79, Barret M82A1, M249 (FN Minimi), XM214 Minigun) 4 tanesi 2. silah (USSOCOM, Combat Knife, Chainsaw, M72 Law) 1 tanesi sadece RamboMatch moduna özgü olan silah, (RamboBow) 2 tanesi yerden bonus alarak sahip olabileceğiniz silah (Grenade, Cluster Grenade), 1 tanesi Flame God Mode bonusunu alarak sahip olabileceğiniz Flamer silahı, 1 tanesi de bazı haritalarda bulabileceğiniz yere monte edilmiş ağır makineli silahtır. Not: 2. Silahınızın otomatik olarak ne olduğunu kontrollerden ayarlayabilirsiniz. M72 Law silahını kullanmak ve Barret silahında daha ileriyi görmeye ve ateş etmeye yarayan sniper moduna geçmek için çömelmek veya yere yatmak gerekir.


Oyuna Giriş:
Oyunun akıllı botları vardır, isterseniz bu botlarla oynayabilirsiniz. Botlardan da sıkılırsanız, oyunu internet üzerinden istediğiniz saatte oynayabilirsiniz. Saatine de bağlı olarak genellikle 100'ün üzerinde açık sunucu bulabilirsiniz. Bir sunucuya o sunucunun IP ve Port'unu yazarak girebilirsiniz. Ayrıca sunucu IP ve Port'unu favorilerinize ekleyebilir, bu sayede sevdiğiniz sunucuların IP&Portunu favori listenize kaydedebilir ve istediğiniz zaman oradan seçerek IP&Port yazma veya bulma derdi olmadan girebilirsiniz. Oyunu kurduğunuzda ayrıca gelen Soldat Dedicated Server ile kendiniz de sunucu kurabilirsiniz, sunucunuza şifre koyabilirsiniz, diğer oyuncuların sunucunuza girmesini bekleyebilirsiniz veya davet edebilirsiniz. Yalnız bağlantınız çok iyi değilse kurmak yerine açık bir sunucuya girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yerel ağ üzerinden de oyun kurabilirsiniz. Kendi kurduğunuz oyuna isterseniz akıllı bot sokabilir, isterseniz aynı ağ üzerindeki başka oyuncuların bağlanmasını bekleyebilirsiniz. Gerek internet üzerindeki, gerek yerel ağdaki sunucuları görüntülemek için Oyuna Gir menüsünden Sunucuları İste'ye tıklayabilir ve görüntülediğiniz sunuculara IP&Port yazmaksızın girebilirsiniz. Girmek istediğiniz sunucuya iki kere tıklayarak sunucu kurucusu sunucuya şifre koymadıkça ve sunucu tamamen dolu olmadıkça girebilirsiniz. DipNot: Ayrıca Oyuncu bölümünden oyuncunuzun saç ve giysisinin renginden kask takıp takmamaya kadar çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz ve rumuzunuzu değiştirebilirsiniz. (Oyuna ilk girdiğinizde rumuzunuz Major olacaktır) Sadece jetpack rengini değiştirmek için oyunu satın almanız gerekiyor.


Sistem Gereksinimleri:
# 333MHz'lik işlemci
# 32 MB Bellek
# DirectX destekli ekran kartı
# Ses Kartı
# DirectX 8.1 veya üstü

Önemli Not: Oyunun lisansı freeware fakat oyunu register (kayıt) etmek için üretici sitesinden 13$ ödemek gerekiyor. Register edilmediği taktirde oyuna girerken küçük bir hatırlatma penceresi çıkıyor. (Eğer register ettiyseniz oyunda iken F1 tuşuna bastığınızda rumuzunuzun yanında küçük bir yıldız olur.) Ama bu kesinlikle şart değil.
Register ettiğinizde Minimap açma, çözünürlük değiştirme, interface kullanabilme, jet rengi değiştirebilme gibi özellikleri kullanabilirsiniz.
Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır..
Cevapla
#2
Sabit. Lütfen resim ile destekleyiniz.
Facebook İletişim;
Oyunformu Offical.Ben çok dosta sahiptim güvensizlik içine batmış, şahit oldum birileri mutluluğu parayla kapmış!


WWW
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Soldat Nedir ? ,Soldat Nedir ? indir,Soldat Nedir ? yükle,Soldat Nedir ? download,Soldat Nedir ? indirmek istiyorum,Soldat Nedir ? yükle,Soldat Nedir ? bedava, Soldat Nedir ? İNDİR,Soldat Nedir ? YÜKLE,free,yukle,İndir,download,inndir,Soldat Nedir ? Dvdrip,Soldat Nedir ? filmi indir