Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vücutlarında Sınır Tanımayanlar..
#1
Dövme;
Dövme, insan derisi üzerine yapılan işaret ve desenlerin genel adıdır.

Amaç;Hintliler, Japonlar, Amerika Yerlileri ve Afrika'daki bazı kabileler dövmeyi bir süs olarak yaparlarsa da pek çok toplumda dövmenin hastalıklara ve kötü ruhlara karşı koruyucu bir tılsım (nazarlık) olarak uygulandığı, bireyin toplumdaki konumunu (köle, efendi, ergen, işçi, asker) vurgulamak için kullanıldığı bilinmektedir.

Dövme yapma geleneği hayli eskidir. İÖ 2000'lerde Eski Mısır toplumunda dövmenin yapıldığı mumyalardan anlaşılmıştır. Mısırlıların dışında Britonların, Galyalıların ve Trakların da dövmeleri vardı. Eski Yunanlılar ve Romalılar, "barbarlara özgü bir uğraş" saydıkları dövmeyi suçlulara ile kölelere yaparlardı. Hıristiyanlık inancında dövme yasaklanmıştı. Buna karşın ilk Hıristiyanlar, bedenlerine İsa'nın adını ya da haç desenleri taşıyan dövmeler yaptırmışlardır.

Uygulanışı;
Dövme yapımında değişik yöntemler kullanılır. Bir tür dövmede sivri uçlu kemik, boynuz ya da çelik iğne deriye hafifçe batırılır ve açılan delikler boyayla doldurulur. Açılan deliklerden boyaya batırılmış iplik geçirilerek de dövme yapılabilir.


dfn0m.jpg

Dövme çılgınlığı sınır tanımıyor...

dfn1d.jpg

Dövmede hiper gerçekçi olarak adlandırılan akım eğlendirici olduğu kadar korkutucu da. Boynundan yara almış gibi gösteren mi dersiniz, takma kol takıyormuş gibi gösteren mi dersiniz...

dfn1z.jpg

dfn2g.jpg

dfn2s.jpg

Bunların hepsi artık dövme malzemesi. Dövmedeki hiper gerçekçi akım dünyayı kasıp kavurmaya başladı. Venezuelalı Yomico Moreno'nın başlattığı bu akımı müşteriler tarafından oldukça fazla rağbet görüyor..
pnxgg.png

“Ayna benim en iyi arkadaşımdır”
Çünkü ben ağladığımda, o asla gülmez.”
( Charlie Chaplin )
WWW
Cevapla
#2
Gerçekçi :S
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. ,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. indir,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. yükle,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. download,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. indirmek istiyorum,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. yükle,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. bedava, Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. İNDİR,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. YÜKLE,free,yukle,İndir,download,inndir,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. Dvdrip,Vücutlarında Sınır Tanımayanlar.. filmi indir