Submit Face book
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zayıflamanın 10 Altın Yolu
#1
1. Azar azar yiyin – Öğün sayısını arttırın
Üşengeçlikten ya da iş yoğunluğunuzdan dolayı günde iki öğün yediğiniz zaman “Canım daha iyi ya işte. Ben söylenenden bile az yedim daha iyi kilo veririm” fikrine kapılmayın.
İşler bu şekilde yürümez. Böyle yaparsanız metabolizmanız yavaşlar ve kilo vermeniz daha zor olur. Öğün atlamayın, yemeye üşendiğiniz öğünlerin zayıflamanın ilacı olduğunu bilin. Azar azar ama fazla öğün yiyerek daha rahat kilo verirsiniz.
2. Bol su için – Ama öğünlerde veya öğünlere yakın zamanlarda değil
Kilo vermek için bol su iyidir. Ama yemek yerken ya da yemeğin hemen öncesi ve sonrasında su içmeyin. Arada en az 20 dakika olsun. Yoksa içtiğiniz sıvı, kilo vermek bir yana almanıza yardımcı olabilir.
Yemeğin yanında içecek içmeyin. Buna su, ayran ya da diyet kola gibi zararsız olduğunu düşündüğünüz içecekler de dahildir.
3. Beyazlardan uzak durun
İstediğiniz kiloya gelene kadar yağ, tuz, un, şeker ve bunlardan yapılan mamullerin, kızartmaların sizin için birer zehir olduğunu düşünün ve asla tüketmeyin.
4. Tok yatmayın – Kalkar kalkmaz kahvaltıya oturmayın
Akşam saatlerinde değil şekerli gıdalar, tatlı meyveleri bile terk edin.
Sabah uyandığınızda bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı balı karıştırarak su ılıklaşınca iki tatlı kaşığı elma sirkesi katıp için. Üzerinden 15 dakika geçmeden kahvaltıya oturmayın.

5. Kararlı olun
Zayıflamada öncelik asla egzersiz ya da diyet değildir. Bunları size yaptıracak olan beyin gücünüz, yani kararlılığınızdır.
Öncelikle kaç kilo olursanız olun zayıflayabileceğinize inanmanız gerekir. Bunun için Diyet ve Zayıflamanın Formülü yazılarını okuyun.
6. Metabolizmanızı hızlandırın
Bunun en kestirme yolu spor yapmaktır. Seçeceğiniz sporun sizin yapınıza uygun bir egzersiz olması ve uzman bir antrenör eşliğinde yapılması gerekir.
Spor salonu karakterleri-2 Hocalar yazısındaki “doğru hoca”nızı bulun.
7. Anti-sosyal olun
Diyetiniz süresince, “diyet şeytanları”ndan uzak durun. Diyet yazısında belirtmiş olduğum gibi, diyet şeytanları ne yazık ki genellikle en yakınınızdaki kişilerdir. Bu kişiler, kötü niyetle olmasa bile size diyetinizi bozdurur ve çıkacağınız tatilde yine mutsuz olmanıza neden olurlar.
8. Alkolden uzak durun
Bir gram alkolda 9 kalori vardır, bu oran 1 gram şeker ve yağın iki katıdır. Alkolün yanında tüketilen çerezlerden bahsetmiyorum bile. İdeal kilonuza kavuşana kadar dost toplantılarından uzaklaşın.
9. Spora güvenmeyin
Zayıflamak için yalnızca spora güvenmeyin. Spora yeni başladığınız zaman vücudunuz bu tempoya alışık olmadığından başlarda biraz kilo kaybedebilirsiniz ama bu durum uzun sürmez.
Harcadığınızla doğru orantılı bir şekilde kalori almaya başlarsanız kilo veremezsiniz.
10. Buzdolabınızı yeniden düzenleyin
Burada sizde çok açık sözlü bir itirafta bulunmam gerekirse -size tüm bu önerileri vermeme rağmen- ben bile buzdolabında ne görüyorsam onu yiyorum. Bu nedenle buzdolabıma yememem gereken hiçbir şeyi koymamaya özen gösteriyorum.
İnsanın kan şekeri düşüp gözü döndüğü zaman ne yapacağı hiç belli olmaz!
Buzdolabınızın kapağına şişman insan fotoğrafları yapıştırmak yerine, içine yememeniz gereken gıdaları koymayın.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Zayıflamanın 10 Altın Yolu ,Zayıflamanın 10 Altın Yolu indir,Zayıflamanın 10 Altın Yolu yükle,Zayıflamanın 10 Altın Yolu download,Zayıflamanın 10 Altın Yolu indirmek istiyorum,Zayıflamanın 10 Altın Yolu yükle,Zayıflamanın 10 Altın Yolu bedava, Zayıflamanın 10 Altın Yolu İNDİR,Zayıflamanın 10 Altın Yolu YÜKLE,free,yukle,İndir,download,inndir,Zayıflamanın 10 Altın Yolu Dvdrip,Zayıflamanın 10 Altın Yolu filmi indir